zdrowy układ kostny

W ciągu naszego życia jesteśmy wystawieni na ryzyko zapadnięcia na choroby różnorakiego rodzaju. Schorzenia kości także nie są rzadko spotykanym przypadkiem. Szkielet to nie tylko swoiste rusztowanie ciała człowieka.
Tworzące go części kostne zawierają składniki mineralne, i mimo, że stopniowo podlegają odnowie to bywają atakowane przez chorobę. A ta może mieć genezę różnego rodzaju. Do najczęściej występujących zaliczają się przyczyny: o charakterze dziedzicznym, wynikające z niedoborów witamin i minerałów, wywołane modyfikacjami w układzie hormonalnym oraz związane z zaburzeniami metabolizmu, a także nowotworowe. Z wiekiem wzrasta prócz tego ryzyko rozwojem zrzeszotnienia kości.
ukł‚ad kostny zdrowy
Stan ten może powodować większą podatność na złamania kości. Początkowe fazy rozwoju choroby często pozostają ignorowane, a odczuwany charakterystyczny dla osteoporozy ból – niedoceniony. Niestety, gdyż najlepsze wyniki pozwala uzyskać szybko rozpoczęte postępowanie terapeutyczne. Niezwykle ważne jest jednak głównie stosowanie działań profilaktycznych. Wtedy nawet w wieku podeszłym będziemy mogli zachować sprawność fizyczną. Do konkretnych elementów procedury zapobiegawczej można zaliczyć: regularnie wykonywane ćwiczenia fizyczne oraz odpowiednią, bogatą w minerały oraz witaminy dietę. Dobrym rozwiązaniem będzie też monitorowanie wagi, jako że nadwaga ma zły wpływ na układ ruchowy.

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz